MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

TUSAŞ 2019-2020 Lisans Bitirme Projeleri Listesi Yayımlanmıştır!

10.10.2019

Değerli paydaşlarımız,

TUSAŞ'ın stratejik ihtiyaçları doğrultusunda insan kaynağı yetiştirilmesi, geleceğin mühendislerinin çok taraflı araştırmalarda yer alması ve yeteneklerinin gelişimine katkıda bulunulması amacıyla, Şirketimizde sanayi odaklı lisans bitirme projesi faaliyetleri yürütülmektedir. TUSAŞ uzmanlarının da sanayi danışmanı olarak destek verdiği ilgili projelerde, TUSAŞ'ta yürütülen çalışmalar kapsamında tanımlanan bir üretim ve tasarım sorununun çözülmesinin hedeflemesi ve / veya TUSAŞ'ta uygulama potansiyeli olan ürün / yöntem / süreç iyileştirilmesine ve / veya geliştirilmesine katkı sağlanması beklenmektedir.

2018-2019 öğrenim yılında 12 farklı üniversite ile 84 öğrencinin görev aldığı 23 sanayi odaklı lisans bitirme projesi yürütülmüş ve proje sonuçları Şirketimizde düzenlenen “TUSAŞ Genç Mühendisler Semineri 2019” toplantısında ilgili paydaşlarımızla paylaşılmıştır.

2019-2020 öğrenim yılında da bitirme projesi faaliyetlerini yürütmek üzere, üniversite bölümleri özelinde sınıflandırılmış yeni proje konuları listesi yayımlanmıştır.

Proje konuları listesi, başvuru için gerekli bilgi ve belgeler, başvuru şartları ve koşulları ile değerlendirme süreci hakkında detaylı bilgi almak için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla.

TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.

Teknoloji Yönetimi Müdürlüğü

Bilimsel ve Teknolojik İşbirlikleri Ekibi