Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Dr. Öğr. Üyesi Haluk BAYRAM’ın Danışmanlığını Yaptığı Takımlar TEKNOFEST'te Başarılar Elde Etti

15.05.2023

Fakültemiz Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Kontrol ve Kumanda Sistemleri Ana Bilim Dalı’nda görev yapan Dr. Öğr. Üyesi Haluk BAYRAM’ın danışmanlığını yaptığı Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizden Muhammed Yasin KOCA, Kübra YILDIZ, Muhammed Buğra AYHAN, Eren Tarık KINACI, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizden Ayşenur YÖRÜR, ve Fizik Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizden Şaban KAHRAMAN’dan oluşan İMU Robotik Kulübü, TEAM IMU Hawk takımı, Bursa’da düzenlenen TEKNOFEST 2023 Uluslararası İHA yarışmasına finalist olarak katılarak performans ödülü almaya hak kazanmışlardır.

Dr. Öğr. Üyesi Haluk BAYRAM’ın danışmanlığını yaptığı, Üniversitemiz Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü lisansüstü öğrencisi ve Fakültemiz Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim elemanlarından Arş. Gör. Asude ALTIPARMAK BİLGİN’in takım kaptanlığını yaptığı Fakültemiz Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencilerinden Emirhan GÜRSOY, Enes KIRIMLI, Gökhan ALTUN, Kübra YILDIZ, Ömer AYKILIÇ, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizden Serhat KILIÇ ile mezun öğrencilerimizden Ferdi DUMANDAĞ’dan oluşan İMU Robotik Kulübü, TEAM IMU AV takımı yazılımı takım üyeleri tarafından özgün olarak geliştirilen araçları ile 10-13 Nisan 2023 tarihleri arasında Bilişim Vadisi’nde TEKNOFEST 2023 Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışmasına katılarak  toplam 471 takımdan final aşamasına geçmeye hak kazanan 23 takımdan biri oldu ve yarışmayı başarıyla tamamladı. 2021 ve 2022 yıllarında da aynı yarışmaya katılan takımımız En Özgün Yazılım ve En İyi Sunum Ödülü kazanmıştır. Bu sene gerçekleştirilen yarışmanın sonuçları ise kısa süre içerisinde açıklanacaktır.

Gösterdikleri bu başarılardan dolayı başta tüm öğrencilerimiz olmak üzere danışman öğretim üyemizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.